NAŠE SMLOUVY

Dobrý den,Vážení zájemci o koupi, nebo pronájem nemovitosti a také možná naši budoucí klienti.

 

Naše společnost pod názvem SDK reality působí na trhu s realitami od roku 2000, tedy již 14 let.

Za tuto dobu realitní trh v Česku vyzrál a klienti jsou čím dál více náročnější na informace.

 

Chceme Vám jít vstříc, a proto Vás na této straně seznámíme se vzory našich smluv, které používáme při naší obchodní a zprostředkovatelské činnosti.

 

Smlouvy Vám představíme v posloupnosti, tak jak probíhá obchod.

 

Nejprve tedy Smlouva o prohlídce.

 

Obchodní zástupci naší společnosti ( realitní makléři) mají za povinnost před každou prohlídkou na nemovitosti sepsat se zájemcem tzv. Smlouvu o prohlídce.

Tuto smlouvu sepisujeme z několika důvodů, ale hlavní jsou tyto :

a) zavazujeme se při náboru nemovitosti prodávajícímu, že víme, koho jim přivedeme na prohlídku jejich nemovitosti, tzn. ověříme si jejich totožnost

b) druhým hlavním důvodem je to, že chceme zájemce – kupující seznámit s podmínkami obchodu dopředu, ještě před tím než prohlídka proběhne.

Tato smlouva o prohlídce nezavazuje zájemce o prohlídku k ničemu jinému, než jen k tomu, že pokud si danou nemovitost bude chtít koupit, tak využije služeb naší realitní kanceláře a koupí si ji přes nás.

 

vzor 1: Smlouva o prohlídce – sepsaná mimo provozovnu

vzor 2: Smlouva o prohlídce – sepsaná na provozovně zprostředkovatele

 

 

Po té, co proběhla prohlídka nemovitosti a zájemce se závazně rozhodne ke koupi nabízené nemovitosti, přistupujeme k sepsání Smlouvy o zprostředkování koupě nemovitosti, neboli Rezervační smlouvy.

 

V této smlouvě se zájemcem společně sestavujeme základní podmínky obchodu – koupě nemovitosti. Tzn. : specifikujeme přesně nemovitost určenou ke koupi, kdo bude kupující, jaká bude kupní cena, jak bude kupní cena hrazena a do kdy, jaká bude přesná výše provize realitní kanceláři a jak bude hrazena, kdy proběhne předání nemovitosti kupujícímu.

 

Obsah této smlouvy je sestaven univerzálně tak, aby se dal použít pro více druhů obchodů.

Zaměstnanci naší společnosti nemají oprávnění obsah této smlouvy měnit, tak to prosím po nich nežádejte. V této smlouvě se mimo jiné píše, že zájemce zaplatil nebo zaplatí kauci na provizi. Tato kauce se započítává na provizi, až zprostředkovávaný obchod proběhne a zájemce uzavře zprostředkovávanou smlouvu.

 

Jednou z předností naší realitní kanceláře SDK reality , kterou klientům financujícím kupní cenu nemovitosti částečně, nebo z úvěru od banky nabízíme, je vrácení celé kauce na provizi v případě , že klient není schopen úvěrovou smlouvu s bankou uzavřít. Jedinou podmínkou vrácení kauce je, že toto financování zajišťuje naše kancelář prostřednictvím našeho partnera fy GEPARD FINANCE – hypotečního zprostředkovatele. Náš hypoteční makléř Vám prostřednictvím GEPARD FINANCE nabídneme vždy tu nejvýhodnější hypotéku na trhu.

 

vzor 3: Smlouva o zprostředkování – kauce hrazená v hotovosti

vzor 4: Smlouva o zprostředkování – kauce hrazená částečně v hotovosti a zbytek převodem

vzor 4.1 Příloha č.1 ke smlouvě o zprostředkování

 

 

Po té, co klient (kupující) uzavřel rezervační smlouvu a zaplatil kauci na provizi obdrží návrhy smluv ( Kupní smlouva, Smlouva o smlouvě budoucí kupní, Smlouva o převodu družstevního podílu k bytu, atd.) vypracované advokátní kanceláří.

Návrhy smluv obdrží klienti ( prodávající i kupující) mailem, nebo v papírové podobě ( pokud nemá mail). Po té, co klienti návrhy smluv odsouhlasí, nebo napíšou své připomínky a ty se zapracují, přichází doba samotného podpisu smluv. Smlouvy jsou uzavírány v kancelářích naší realitní společnosti, kdy podpisy na smlouvách ověřují advokáti se zápisem do ověřovací knihy.

Smlouvy pro naši společnost připravuje advokátní kancelář Zrůstek, Lůdl a partneři, v.o.s. s kterou spolupracujeme již od roku 2003.

 

vzor 5: Smlouva o smlouvě budoucí kupní

vzor 6: Kupní smlouva s úvěrem

vzor 7: Kupní smlouva bez úvěru

 

Kupní smlouva je uzavřena, nemovitost je převedena na nového majitele a prodávající obdržel již peníze na svůj účet, přichází tedy doba pro předání nemovitosti.

Předání nemovitosti organizuje náš obchodní zástupce a sepisuje tzv. Předávací protokol.

V předávacím protokolu se zapisují stavy energií a případné nedostatky na nemovitosti s termínem jejich odstranění.

 

Po předání nemovitosti Vám naší obchodní zástupci pomohou s přepisem energií a vyplní přiznání k dani z převodu nemovitostí, pokud je o to požádáte a tím je práce obchodního zástupce ukončena a obchod uzavřen.

 

vzor 8: Předávací protokol

 

 

V naší realitní společnosti SDK reality se snažíme dodržovat to, co máme již v názvu naší společnosti a to je solidnost, diskrétnost a kvalita. Věřím, že se nám to v převážné míře daří a že jako klienti budete spokojeni.

 

S úctou

 

Ing. Jiří Knotek, majitel společnosti