INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ

Jak využívat nemovitost jako investici?

Nejvýnosnější a také i nejčastější způsob, jak těžit z Vaší přímořské nemovitosti jsou krátkodobé sezónní pronájmy během léta. Při kvalitní a správné inzerci Vaší nemovitosti můžete dosáhnout až 100% obsazenosti během letní sezóny, která je v Chorvatsku od půlky června až do půlky září. Ceny pronájmů variují v závislosti na typu nemovitosti, počtu lůžek, vzdálenosti od pláže, vybavení a dalších detailech.

V dnešní době je pronájem nemovitostí jednodušší než kdysi. Portály jako AirBnb, Housetrip, Booking.com, FlipKey, Roomorama a například luxusní Homeaway nabízí jednoduchý způsob jak nabídnout krátkodobý pronájem Vaši nemovitosti lidem po celém světě.

U apartmánů začíná noc kolem 20 eur/noc/osoba. U domů se cena za noc může pohybovat až kolem 1000 eur.

Uveďme si (pro zjednodušení nebudeme počítat výdaje za provoz nemovitosti) dva příklady z naší nabídky:

Luxusní vila v obci Lokva Rogoznica

- tato nemovitost uvítá až 8 osob

- cena: 980.000 Eur

- cena za noc: až 1000 Eur

- cena za týden: 7000 Eur

- cena za sezonu (12 týdnů): 84.000 Eur

- roční návratnost: 8.5%

- poznámka: U této nemovitosti je také nutné zohlednit fakt, že stojí na pozemku o výměře 986m2 s možností dostavby další vily o zastavěné ploše 220m2. Nabízí se tu tedy možnost dostavění a prodání podobného objektu a tak snížit původní investici o značnou částku.

Byt v obci Bol na ostrově Brač

- tato nemovitost uvítá 4 až 6 osob

- cena: 150.000 Eur

- *rekonstrukce: 20.000 Eur

- cena za noc: 120-150 Eur

- cena za týden: 840-1050 Eur

- cena za sezónu: 10080-12600 Eur

- roční návratnost: 5.9-7.4%

- poznámka: *Rekonstrukce je v tomto případě nepotřebná položka, avšak zvyšuje pravděpodobnost obsazení a také cenu za pronájem. Turisté vítají nové koupelny ale také možnost zábavy, např.: vířivku, která se v u této nemovitosti skvěle hodí do kryté zahrady.

Kalkulace výnosnosti jsou pouze informativní. Skutečnost se může lišit.

Chorvatsko – žádaná země pro rekreaci a investice

Chorvatsko vždy bylo a stále je velmi žádanou lokalitou pro zahraniční turisty, kteří se chystají svoji dovolenou strávit buďto na pláži u moře, návštěvou antických měst, či v panenské přírodě. Skoro 1800km pobřeží, desítky ostrovů, stovky ostrůvků a několik stovek chráněných území dávají této zemi na Balkánském poloostrově okouzlující ráz. Díky její rozmanitosti si zde na své přijde opravdu každý.

Pro České turisty se Chorvatsko stalo oblíbenou destinací již v 19. století během monarchie. Čeští turisté jistě ocení blízkost Chorvatska a také cenovou dostupnost. Nespornou výhodou pro tyto dvě země je podobnost jazyka, díky které se domluví v podstatě každý. Také mnoho Chorvatů již dokonale rozumí Čechům a mnohdy i mluví na srozumitelné úrovni.

Chorvatské pobřeží se dělí na tyto části:

• Istrie - od hranice se Slovinskem po Rabac

• Kvarner - od městečka Moščenička Draga po Karlobag

• Severní Dalmácie - od ostrova Pag po města Primošten, Rogoznica, Sevid

• Střední Dalmácie - od města Marina, včetně Makarské riviéri po Gradac

• Jižní Dalmácie - jižné od Gradacu až po hranici s Černou horou

Díky vzrůstající oblíbenosti Chorvatska u západních návštěvníků (převážně Němci, Briti, Nizozemci, Belgičani,…) se tato země také stává velmi dobrou volbou nejen pro rekreaci, ale také i investici (letní pronájem nebo nákup/prodej). Již od roku 2009 není žádný problém pro občany České republiky nakupovat Chorvatské nemovitosti se stejnými podmínkami jako domácí. Také právnické osoby nepodléhají žádným restrikcím.

Naše realitní kancelář SDK - reality nabízí svým klientům pouze ověřené domy se správnou dokumentací, tj. legalizované domy. Také zařizujeme plný právní servis, který zahrnuje: přípravu smlouvy překupní, smlouvy kupní, přepis v KN, přepis energii a vodovodu. Samotný proces, který se nijak výrazně neliší od českého standardu zařizují Chorvatští právníci s dlouholetými zkušenostmi.

Klientům naší realitní kanceláře SDK – reality nabízíme také poradenství v oblasti poskytování krátkodobých pronájmů a tím možnost návratu investice 5-10%. Dále zajišťujeme samotný pronájem a kompletní property management: úklid, výměna ložního prádla, služby interiérového designu a případné opravy tak, aby nemovitost byla vždy připravena vítat nové hosty. Hosty také přivítáme a zajistíme řádný zápis na Tourist Bureau.