Zpět
Klienty zajímá kvalita i rozsah realitních služeb

Klienty zajímá kvalita i rozsah realitních služeb

Zajistit právní servis, odhad nemovitosti, nejvýhodnější hypotéku, uklidit a naaranžovat nemovitost, natočit z ní video, profesionálně nafotit, zpracovat 3D prohlídku, zaměřit, a ještě prezentovat v nejvyhledávanějších mediích? Úkonů při prodeji či koupi nemovitosti je bezpočet a najít je na jednom místě je to nejideálnější řešení.
Realitní kancelář, to dnes není jen skupina makléřů, kteří vám ukážou několik bytů a dají k podpisu kupní smlouvu. Kvalitní a profesionální realitní služby znamenají mnohem víc. A klienti vyhledávají a oceňují stále širší nabídku takových služeb. Co tedy může zajistit dobrá realitní kancelář? Prakticky všechno, co souvisí s prodejem či koupí nemovitosti a přípravou.
 
Homestaging, prezentace, propagace
Kvalitní inzerát musí obsahovat přesný popis nemovitosti, ale i obrazový a video materiál, který zájemce přesvědčí, že se vyplatí si nemovitost prohlédnout. Proto každá realitní kancelář začíná obchodní případ tím, že si nejen nemovitost prohlédne, ale také zaměří, přesně popíše a nafotí.
Před focením buď klientovi doporučí, co má udělat, aby nemovitost vypadala na fotografiích co nejlépe, nebo nabídne službu homestagingu – což je vlastně zkrášlení nemovitosti tak, aby si zájemce dokázal představit její možnosti a přednosti.
Běžná je dnes také 3D prohlídka, kterou umí realitní kancelář zpracovat a následně spustit u inzerované nemovitosti na realitních portálech nebo jiných online kanálech.
 
Určení správné kupní ceny je pro obchod zásadní
Kvalitní odhad kupní ceny může přispět k rychlému prodeji nemovitosti. Ale i pokud klient s prodejem nespěchá, je reálná kupní cena základem pro to, abych prodej proběhl bez problémů v řádech několika týdnů.
Aby však makléř dokázal odhadnout správně kupní cenu, musí mít značné zkušenosti z prodeje podobných nemovitostí, musí znát dobře lokalitu a cenu správně stanovit i s ohledem na mnoho dalších faktorů, které ji mohou ovlivnit. Rozhoduje například, zda je poloha nemovitosti v tichém parku nebo u frekventované dopravní komunikace, zda je v okolí dostatek služeb, škol, dopravní infrastruktura, možnosti pro trávení volného času a mnoho dalšího.
Ani po pečlivém průzkumu srovnatelných nabídek na realitních portálech laik stanovit dobře kupní cenu prostě nedokáže. Nabídkové ceny jsou totiž jen výjimečně také konečnými cenami prodejními. Proto jen makléř, který má přístup do katastru nemovitostí a ke skutečným realizovaným obchodům, může určit takovou cenu, za kterou se nemovitost prodá.
 
Právní a finanční služby jsou významnou součástí realitního obchodu
Často již při zahájení obchodu vstupuje do hry právník. Jeho služeb je třeba například tehdy, pokud na nemovitosti váznou nějaká zástavní práva, je na ni uvalena exekuce či jsou zřízena věcná břemena. Musí poradit, jak dále postupovat, aby nový majitel koupil nemovitost bez případných právních vad, jednat třeba s exekutory, soudy, bankami.
Samozřejmostí je zpracování kvalitních smluv, úschova kupní ceny a návrh na vklad do katastru nemovitostí.
Častým způsobem financování nemovitostí je hypotéka. Pokud má realitní kancelář smluvně zajištěno finanční poradenství, ušetří klientovi spoustu času, které by strávil hledáním nejvýhodnějšího způsobu financování koupě nemovitosti. Finanční poradce má přehled o situaci na trhu a dokáže mu připravit nabídky, z nichž jen stačí zvolit vhodnou variantu.
 
Dobrý makléř je základ celého obchodu
Kvalifikovaný makléř, který má v zázemí realitní kanceláře silný odborný tým, ale také dobré administrativní zázemí, pak může věnovat všechny své síly prodeji nemovitosti. A právě takové stále více vyhledávají klienti, kteří chtějí nemovitost prodat či koupit bez zbytečných starostí a časových ztrát.
 
SDK reality patří mezi společnosti, které již několik let určují směr v kvalitě i rozsahu realitních služeb na Moravě. Našim klientům poskytujeme ucelené služby pro jejich bezpečný nákup i prodej nemovitostí. Zprostředkováváme hypoteční úvěry, poskytujeme právní servis se specializací na realitní právo, provádíme homestaging a při prezentaci nemovitostí využíváme nejmodernější marketingové nástroje v podobě videoprohlídek a 3D prohlídek.
 
Kontaktovat

Vyplňte formulář

Napište číslicemi "třidvajedna"