BLOG

/

Hypotéky opakovaně zdražují

I když objem hypoték poskytnutých v letošním roce bude zřejmě rekordní, mohou za to „levné“ úvěry, jejichž doba během letních měsíců skončila. Hypoteční úvěry s úrokem kolem dvou procent jsou minulostí. Česká národní banka totiž ve snaze brzdit inflaci sáhla po zvýšení základní úrokové sazby a podle dostupných zdrojů tak hodlá učinit opakovaně i v budoucnu.

více
/

Proč se realitní makléř ptá na původ peněz při koupi nemovitosti?

Realitní kanceláře mají povinnost dodržovat zákon proti praní špinavých peněz, a nově od letošního roku i developeři. Zákon ukládá, aby realitní kancelář dostatečně přezkoumala odkud pochází finance, kterými se platí nákup bytů, domů nebo pozemků. Některé z povinností se mohou zdát kupujícím klientům bezvýznamné. Jejich zanedbání však může znamenat i několikamilionovou pokutu.

více
/

Klienty zajímá kvalita i rozsah realitních služeb

Zajistit právní servis, odhad nemovitosti, nejvýhodnější hypotéku, uklidit a naaranžovat nemovitost, natočit z ní video, profesionálně nafotit, zpracovat 3D prohlídku, zaměřit, a ještě prezentovat v nejvyhledávanějších mediích? Úkonů při prodeji či koupi nemovitosti je bezpočet a najít je na jednom místě je to nejideálnější řešení.

více
/

Ceny nemovitostí v Jihomoravském kraji stále rostou

Ceny nemovitostí letí vzhůru navzdory pandemii koronaviru. Nebo možná právě proto. Bydlení je totiž pro každého člověka jistotou v jakkoli rozbouřeném světě. Nemluvě o tom, že cestování není od začátku loňského roku tak snadné, jako bylo dříve. A tak se nakupují nejen byty a domy, ale také pozemky a rekreační nemovitosti.

 

více
/

Slavíme 20 let na trhu, tak pojďte slavit s námi!

Od založení společnosti SDK reality uběhlo úctyhodných 20 let, a to už si říká o pořádnou oslavu. Stojí za námi tvrdá práce, tisíce prodaných nemovitostí, výstavba vlastních developerských projektů, ale také spokojení klienti na celé Moravě, bez kterých by to nešlo. A proto i když letos slavíme kulaté výročí my, tak dárky rozdáváme právě vám.

více
/

SDK reality rozšiřuje svůj tým a možná hledá právě Vás!

Jste rozená obchodnice/obchodník? Máte výborné komunikační schopnosti a kladný vztah k lidem? Zajímáte se o nemovitosti, jste spolehliví a rádi řídíte auto? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, tak je práce v SDK reality přesně pro Vás.

více
/

Bezpečná investice do nemovitostí již od částky 50 000 Kč

Nově poskytuje SDK reality možnost zhodnocení finančních prostředků na dobu 5 let a stabilní výnos 5,5 % ročně. O investice ve formě nákupu developerských dluhopisů, které jsou zajištěné nájemním domem ve vlastnictví majitele společnosti, je mezi klienty velký zájem. 

více
/

Zrušení daně z nabytí nemovitostí vstoupilo v platnost i se zpětným účinkem

6. září 2020 došlo ke zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, kterou hradil ve výši 4% procent kupující. Díky zpětné účinnosti zákona o zrušení daně, finanční úřad vrátí peníze i těm lidem, kteří podali návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí nejpozději v prosinci 2019.  

více
/

III. etapa projektu Domy Nemojany – úspěšně prodána


Jako výhradnímu prodejci projektu Bydlení nad Nemojanským mlýnem, se nám podařilo v těchto dnech úspěšně zrealizovat prodej již všech rodinných domů a obchodně tak dokončit poslední etapu nově vznikající rezidence. Majitelé rodinných domů ve III. etapě projektu se do svých nových domovů budou stěhovat již příští rok v létě.

 

více
/

Prezentacím vašich nemovitostí dáváme nový rozměr


Klienti společnosti SDK reality nově využívají službu videoprohlídky a 3D prohlídky zcela zdarma. V rámci maximálního zkvalitňování našich služeb si zájemci a budoucí kupující mohou detailně prohlédnout a virtuálně navštívit vybrané byty nebo domy z pohodlí svého domova. Majitelé nemovitostí, kteří svěří prodej do rukou profesionálů z SDK reality současně získávají bonus ve formě nadstandardní a efektivní péče.
 

více
/

Hypotéky jsou stále výhodnější


V červnu letošního roku Bankovní rada České národní banky potvrdila nastavení limitu ukazatele LTV (poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti) ve výši 90 % a zároveň zrušila limit ukazatele DSTI (poměr měsíční splátky dluhu k čistému příjmu). A tak i když se prodej nemovitostí v důsledku koronavirové epidemie na jaře zbrzdil, přes léto opět nastartoval svůj růst.

 

více